Kontakt

Poznaj lidera z branży diagnostyki pulmonologicznej

O Naszej Firmie

Firma Pulmeq, działająca nieprzerwanie od 2015 r., powstała w odpowiedzi na popyt na rynku jednorazowego sprzętu spirometrycznego. Dzięki naszej wiedzy i współpracy ze specjalistami w branży stworzyliśmy pierwszą w Polsce linię produkcyjną jednorazowych filtrów stosowanych w spirometrii.

Sprostanie nowym wyzwaniom, jakie postawiła pandemia, w branży medycznej

Pandemia COVID-19

W odpowiedzi na nowe, pandemiczne realia i w trosce o zdrowie pacjentów oraz personelu medycznego, podjęliśmy decyzję o uruchomieniu nowej linii produkcyjnej. Jesteśmy pierwszą i jedyną firmą w Polsce, która podjęła się trudnego zadania wyprodukowania jednorazowego sprzętu medycznego, umożliwiającego lekarzom odpowiednią diagnostykę, a także zapewniającego wzmożone bezpieczeństwo dla nich i ich pacjentów.

Zrealizowaliśmy to przedsięwzięcie dzięki ścisłej współpracy ze specjalistami w diagnostyce pulmonologicznej. Uruchomiliśmy linię produkcyjną jednorazowych filtrów antybakteryjnych i antywirusowych. Dzięki szybkiej reakcji na następujące zmiany, udało nam się osiągnąć sukces, wspierając kadrę lekarską w Polsce i na świecie.

Spełnianie postawionych celów

Nowoczesna produkcja w zgodzie z naturą

Obecnie jesteśmy jedynym polskim producentem filtrów, ustników i klipsów na nos do spirometrii, zarejestrowanych w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Naszym celem, poza wykonaniem wysokiej jakości produktów, było stworzenie nowoczesnej infrastruktury firmy, dzięki której możemy zapewnić:

  • Spełnienie najwyższych norm obowiązujących w Unii Europejskiej
  • Obsługę realizowaną przez wykwalifikowaną kadrę

Dowody na podnoszenie standardów i pozyskiwanie kolejnych certyfikatów przez Pulmeq

Zarządzanie jakością

Ściśle przestrzegana polityka jakości gwarantuje pełną powtarzalność produkowanych wyrobów, dbałość o jakość procesu produkcji, a co za tym idzie – jakość wykonania jednorazowych klipsów na nos, ustników i filtrów do spirometrów.

Od kwietnia 2021 firma Pulmeq jest jedynym polskim producentem filtrów do spirometrów, zarejestrowanych w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych jako produkt klasy IIa.
Aby zapewnić jakości wyrobów, na każdym etapie ich wytwarzania, począwszy od zakupów surowców oraz materiałów opakowaniowych, poprzez ich weryfikację, kontrolę jakości oraz magazynowanie, wdrożyliśmy i pracujemy zgodnie z systemem zarządzania jakością ISO 13485:2016 oraz z zastosowaniem wytycznych WHO-GMP.
Wkładka filtracyjna, która stanowi barierę dla bakterii i wirusów przetestowana została w Nelson Laboratories. Badanie stopnia filtracji wykazało 99,99% skuteczności względem bakterii oraz 99,98% względem wirusów przy przepływie 30l/min.
Najwyższą jakość wyprodukowanych przez nas filtrów oraz wdrożonych procedur produkcyjnych potwierdza certyfikat systemu Zarządzania Jakością , wystawiony przez TUV Nord.

Niekwestionowany Lider w branży pulmologicznej

Przedsiębiorstwo zbudowane na silnych fundamentach

Posiadamy doświadczony zespół specjalistów

Dzięki współpracy ze spacjalistami z branży diagostyki pulmonologicznej stworzyliśmy nowoczesny park maszynowy stanowiący gwarancję doskonałej jakośc

Z myślą o środowisku naturalnym

Surowce używane przez naszą firmę są w zdecydowanej większości biodegradowalne, dzięki temu współpracując z nami również dbasz o zieloną przyszłość.

Nieustannie podnosimy poprzeczkę

Każdy krok produkcji jest ściśle monitorowany i opracowany zgodnie z systemem zarządzania jakością ISO 13485:2016. Stosujemy się także do wytycznych WHO-GMP.

Produkty najwyższej jakości od Pulmeq

Dbamy o ekologiczne rozwiązania

Jako firma zajmująca się produktami jednorazowego użytku, zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest dbałość o ekosystem. Dlatego postawiliśmy na ich biodegradowalność.

Nasze ustniki spirometryczne są ekologiczne, a odpady produkcyjne są specjalnie segregowane i odbierane przez odpowiednie firmy, aby ułatwić proces ich recyklingu.

Współpracując z Pulmeq, również dbasz o nasze wspólne środowisko.

NOWOCZESNE URZĄDZENIA I PROCEDURY PRODUKCJI

Nasz park maszynowy

Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który gwarantuje doskonałą jakość wyprodukowanych przez nas jednorazowych ustników spirometrycznych. Dzięki temu mamy pewność, że nasi Klienci będą zadowoleni z naszych produktów i będą do nas wracać.

Wszystkie nasze maszyny i urządzenia zostały specjalnie przystosowane do wytwarzania naszych produktów i spełniają wymogi stawiane urządzeniom przeznaczonym do produkcji i konfekcjonowania wyrobów medycznych.