Rękawiczki lateksowe a nitrylowe - różnica

Bezpieczeństwo zarówno lekarza jak i pacjenta jest dobrem najwyższym i od zabezpieczenia tej sfery powinno rozpocząć się każde badanie medyczne. Na szczęście sklepy oraz hurtownie oferujące zaopatrzenie medyczne posiadają w swojej ofercie szerokie spektrum produktów ochronnych, dezynfekujących i zabezpieczających przed przenoszeniem chorób podczas badania.

Rękawiczka rękawiczce nierówna.

Proces produkcji rękawiczek lateksowych jest skomplikowany, a podczas niego używa się wielu różnych chemikaliów, które nie mają dobrego wpływu na nasz organizm. Jednym z najważniejszych dla nas, użytkowników,  etapów podczas produkcji rękawiczek lateksowych jest proces PŁUKANIA. Czynność ta ma na celu usunięcie zbędnych środków chemicznych i powinna być wykonywana jako zakończenie każdego z kilku etapów produkcji. Bardzo często słyszy się o alergii na lateks. Tymczasem dane z najnowszych badań wskazują, że jedynie 10% populacji ma rzeczywiście stwierdzoną alergię na lateks i jest to alergia kontaktowa, spowodowana częstym kontaktem z lateksem. Znakomita większość przypadków w których mowa o "alergii na lateks" jest właśnie pokłosiem użytkowania rękawic lateksowych niskiej jakości. Najczęściej pochodzą one z fabryk które nie stosują się do obowiązujących standardów produkcji medycznej. Chemikalia, które nie zostały dostatecznie dobrze wypłukane w etapie produkcji rękawiczek działają drażniąco na skórę dłoni, co skutkuje pokrzywką, podrażnieniami i przesuszeniem skóry dłoni. PULMEQ - zaopatrzenie medyczne dostarcza Państwu rękawiczki medyczne pochodzące z fabryk stosujących najwyższe standardy produkcji. Naturalna guma używana do produkcji rękawic lateksowych pochodzi z licencjonowanych plantacji, spełniających rygorystyczne unijne wymogi. W swojej ofercie posiadamy zarówno rękawiczki lateksowe pudrowane jak i bezpudrowe.

Rękawiczki nitrylowe - właściwości

Ponadto pragniemy zainteresować Państwa ofertą rękawiczek nitrylowych w wielu ciekawych kolorach : rękawiczki nitrylowe niebieskie, rękawiczki nitrylowe czarne, rękawiczki nitrylowe różowe, a także rękawiczki nitrylowe, które podczas użytkowania "opiekują się" naszymi dłońmi, ponieważ ich wewnętrzna strona zawiera kolagen oraz alantoinę. Alantoina jest pozyskiwana z korzeni roślin takich jak żywokost lekarski, soja czy kasztanowiec. Ma działanie nawilżające, przez co często jest używana jako substancja czynna w kremach przeciwtrądzikowych oraz nawilżających. Rękawiczki nitrylowe rekomendowane są w przypadku styczności z tłustymi substancjami, cytostatykami oraz maściami hormonalnymi. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą rękawiczek medycznych lateksowych oraz nitrylowych.