Kontakt

Polskie Dni Spirometrii 2018

Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkie placówki wyposażone w spirometr – jako współorganizatora, oraz każdego z Państwa, kto ma jakiekolwiek wątpliwości co do kondycji swoich płuc – jako pacjenta,  do udziału w Polskich Dniach Spirometrii 2018.

Obchody odbędą się w dniach 1-6 października 2018 w całej Polsce !

Dni Spirometrii organizowane są w ramach wieloletniej kampanii  HEALTHY LUNGS FOR LIFE. Jest  to inicjatywa European Respiratory Society (ERS) i European Lung Fundation (ELF), która w naszym kraju koordynowana jest przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie, Choroby Alergiczne i POCHP. Celem akcji jest podniesienie świadomości Polaków na temat diagnostyki chorób płuc.

Niespodziewane duszności, męczący kaszel, świsty podczas oddychania to objawy, które powinny spowodować “zapalenie się czerwonej lampki” i skierować nas do poradni pulmonologicznej.

Lista placówek, w których można będzie wykonać darmowe badanie spirometryczne dostępna jest na stronie :  http://www.astma-alergia-pochp.pl

A o samym badaniu spirometrycznym, jego przebiegu pisaliśmy już dla Was tutaj : BLOG

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w Polskich Dniach Spirometrii 2018 organizowanych w Polsce przez Polskią Federację Stowarzyszęń Chorych na Astmę, Choroby Alergiczne i POCHP w dniach 1-6 października 2018 r.