Siłą naszej firmy jest wiedza i doświadczenie ludzi którzy ją tworzą.

Firma Pulmeq rozpoczęła swoją działalność w 2015 roku. Najważniejszym celem jaki został przez nas postawiony, było opracowanie i wdrożenie nowoczesnego procesu produkcyjnego jednorazowych ustników do spirometrów. Ponad rok badań i pracy pozwolił na uruchomienie jedynej w Polsce, nowoczesnej linii produkcyjnej. Dzięki starannym przygotowaniom możemy zaoferować Państwu szereg produktów spełniających surowe, europejskie normy jakościowe. Nasze produktu cieszą się coraz większym uznaniem szerokiej rzeszy odbiorców.

W naszej ofercie znajdą Państwo ustniki do większości dostępnych na polskim rynku spirometrów i ustniki do pikflometrów (Peak Flow Meter) oraz smoke check-ów – urządzeń do pomiaru zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Każdy ustnik zapakowany jest indywidualnie w opakowanie foliowe.

Wychodząc na przeciw nowym, pandemicznym realiom, w trosce o zdrowie pacjentów oraz personelu medycznego zapadła decyzja o uruchomieniu nowej linii produkcyjnej. Ponownie jesteśmy pierwszą i jedyną firmą w Polsce, która podjęła się trudnego zadania wyprodukowania jednorazowego sprzętu medycznego, umożliwiającego lekarzom odpowiednią diagnostykę, która jak wiadomo jest kluczem do zdrowia nas wszystkich.

Praca sztabu fachowców, współpraca z liderami branży diagnostyki pulmonologicznej i dobór odpowiednich komponentów zaowocował uruchomieniem linii produkcyjnej jednorazowych filtrów antybakteryjnych i antywirusowych.

Od kwietnia 2021 firma Pulmeq jest jedynym polskim producentem filtrów do spirometrów, zarejestrowanych w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych jako produkt klasy IIa.

Najwyższą jakość wyprodukowanych przez nas filtrów oraz wdrożonych procedur produkcyjnych potwierdza certyfikat systemu Zarządzania Jakością , wystawiony przez TUV Nord.
Badania przepływu, przestrzeni martwej oraz powtarzalności wyników badania spirometrycznego zostały przeprowadzone w firmie MES sp. z o.o. w Krakowie, która jest uznanym w wielu krajach producentem spirometrów i ergospirometrów. Przeprowadzone testy dowodzą, że filtry produkowane przez firmę Pulmeq sp. z o.o. spełniają wymogi normy ISO 26782.
Wkładka filtracyjna, która stanowi barierę dla bakterii i wirusów przetestowana została w Nelson Laboratories. Badanie stopnia filtracji wykazało 99,99% skuteczności względem bakterii oraz 99,98% względem wirusów przy przepływie 30l/min.
Stosowanie filtrów antywirusowych i antybakteryjnych firmy Pulmeq zabezpiecza zarówno pacjenta, przed zakażeniem krzyżowym, jak i personel znajdujący się w pomieszczeniu.